Co jste (ne)potřebovali vědět o mém blogu

Tento článek bych klidně mohla přiřadit k aktuálnímu TT „Jít s davem“… Ne že bych neměla o čem psát, to vůbec, ale poslední dobou mi chybí nějak energie a chuť něco vytvořit. Ale tenhle blogový dotazník, který jsem včera objevila u dvou kolegyní, mě celkem zaujal a říkala jsem si, proč ne, že…

Jak vznikl tvůj první blog a o čem byl?

Bylo mi asi 13. V tu dobu jsem začala poslouchat RHCP. Cekově se kolem této skupiny strhla u nás na základce obří mánie. Tehdy jsme dokonce šli na jejich koncert do O2 areny… No a já pak nějak dostala nápad, že bych o nich mohla vytvořit české webovky. A protože jsem tomu houbeles rozuměla, vzala jsem za vděk blogem… Ovšem vůbec si nemohu vybavit, jak jsem vlastně na tuhle možnost přišla, kdo mě na ni navedl a tak. (Z mého okolí nikdo neblogoval.) Hlavně jsme v té 8. třídě neměli doma internet… No, už stárnu, paměť slábne.

Jaký je tvůj aktuální blog, o čem je a co bys chtěla, aby v budoucnu byl?

Blogů mám založených více a funguji aktuálně na dvou. Na tom prvním se právě nacházíte. Sweet Symphony vznikl před necelými dvěma lety ve chvíli, kdy mě všechno kolem ničilo. Ničil mě můj vlastní život i ten virtuální a protože jsem vždycky ráda psala, nedokázala jsem se tohoto koníčku plně vzdát. A tak jsem sedla k notebooku a během chvilky bylo hotovo. Pak mě čekalo dost práce s přesouváním obsahu z blogu starého a celkové úpravy. Jak vidíte, rubrik je tu celkem dost. Do některých vlastně vůbec nepřispívám (ZOO, Tvůrčí vyžití… Poslední dobou i fotografování). Nejčastěji píši reportáže z navštívených akcí/výletů a deníčky. V budoucnu bych mu ráda dodala trochu solidnější rozměr – a to především právě díky reportážím… No a pak 3. rokem vedu Projekt 52.

Druhý blog věnuji čistě jen jednomu koníčku – a to sběratelství. Přes jaro jsem na něm odvedla kus práce, ale ještě mi tam toho spousty chybí. Najdete tam autogramy, hračky z Kinder vajíček, CD nebo kartičky Louiho Erikssona. V budoucnu bych ráda vše konečně doplnila.

Jak vznikly tvé blogové přezdívky?

Moc let jsem vystupovala pod jednou přezdívkou, která vznikla asi když mi bylo 10. Takže v těch jednadvaceti mi pak začala solidně lézt na nervy. Teď když o tom tak přemýšlím, byla ještě jedna přezdívka – na blogu o Chinaski jsem si chvíli říkala „Chinka“ (složenina z Chinaski a mého jména). Při zakládaní Sweet Symphony mi bylo jasné, že musím změnit i svou identitu. A protože jsem během těch několika let už dávno nebyla anonymní, vybrala jsem si první písmenko z mého vlastního jména. Sice to postrádá originalitu a na blogu je nás více, ale vyhovuje mi to. 🙂

Který ze svých článků považuješ za nejlepší?

To nedovedu říct. Hodně práce mi dal třeba nedávný článek o mých nejoblíbenějších figurkách z Kinder vajíčka. Poslední dobou nic moc nepíši, a když už, tak to vzhledem k mé současné situaci není příliš veselé čtení. Ale rozhodně se snažím, aby to, co publikuju, min. mně něco dalo.

Proč bloguješ?

Ani tady nedokážu nějak solidně odpovědět. Jsem celkem sdílný člověk a nedělá mi problém vyblít do éteru kdeco. Baví mě si pak číst komentáře, baví mě navštěvovat blogy jiných lidí… A to bych ve chvíli, kdy bych to ukládala do PC nemohla. Navíc to pro mě představuje jakousi terapii. Když je mi bídně (a nebo když mám přehnanou radost) ráda se z toho vypíšu, většinou mě to uklidní a umožní mi na danou věc nahlédnout z více úhlu. (Možná jste si všimli, že sem tam nějaký takový článek po chvíli i smažu – to je ve chvíli, kdy splní svůj účel a mně se uleví).

Lituješ někdy založení blogu? Proč?

Zatím nebyl důvod litovat. Navíc si nemyslím, že bych sem psala něco jooo závažnýho. Takže ne, nelituju.

Jak dlouho plánuješ mít blog?

Poslední dobou jsem zjistila, že se nemá moc plánovat… Ale byla bych ráda, aby tu Sweet Symphony i Sbiratelka byla co nejdéle. Aby si v nich lidé četli, hledali inspiraci… A to třeba i ve chvíli, kdy bych z jakéhokoli důvodu blogerskou činnost ukončila.

Co by sis přála do budoucna? (Nejen v souvislosti blogu).

Vývoj blogu mohu při snaze ovlivnit, s tím životem je to o něco těžší. Přála bych si toho spousty – vybudovat si kariéru, dohubnout, jít na Sunrise Avenue… Přání je mnohem více, myslím, že po přečtení předchozích článků je to celkem jasné… Jo, pořád…

Co na blogování považuješ za největší výhru?

Nepovažuji blog za soutěž, takže asi nic. Ale každý úspěch potěší – ať je to motivující komentář (a tím myslím i nějaký kritický, leckdy autora nakopne víc než „Hezký článek.“) nebo rozhovor na Srdci blogu…

Odrazoval tě někdy někdo od blogování?

Vůbec. Když jsem byla v pubertě, tak jsem se o blogu před nikým moc nezmiňovala. Celkově jsem tenhle koníček začala brát vážně až krátce před maturitou. Ex. si občas neodpustil nějakou poznámku, ale že by mě odrazoval, to ne. A ostatním je to tak nějak jedno.

Co nejhoršího se ti během blogování přihodilo?

Jako nebylo příjemný, když jsem se v době největších duševních sraček dozvěděla, že blog objevila babička a radostně adresu předala i rodičům. Nevím, co všechno si tam přečetli, snažila jsem se ty nejvíc otevřený zpovědi co nejdřív smazat… Ale i to byl jeden z důvodů, který mě vedl k přesunu sem.

Ví okolí o tvém blogu? Pokud ne, proč? Pokud ano, jak se k němu staví?

Už trošku jsem tohle téma načala v předchozí otázce. To, že bloguji, mí nejbližší přátelé a brácha vědí. Nevím ale o tom, že by někdo z nich byl čtenářem. (Když nepočítám Kač., se kterou jsem se vlastně díky blogu seznámila). V nedávné minulosti sem občas zavítal Ex. Kdysi dávno, když jsem se bavila ještě s A., tak říkala, že sem občas chodí, že ji moje články uklidňují.

Tvůj největší vzor – může to být blogger, spisovatel, fotograf, kdokoli jiný, koho si vybereš, může jich být i víc, popřípadě lidé, kterých si nejvíc vážíš.

Bude to znít asi jako klišé, ale já nemám vyloženě vzory, ráda bych byla svá. Je spousta lidí, které obdivuji, protože něco umí, jejich díla/názory/postoje/aktivity se mi líbí a jsou mi blízké, ale v současné době není nikdo, koho bych měla nutkání „napodobit“ nebo se mu nějak jinak přiblížit.

Ale tak abych byla trošku konkrétnější, líbí se mi styl psaní Enitas, Mengano nebo Niternice. Ráda se dívám na fotky Saudka nebo Tomáše Rorečka. Nejčastějí poslouchám písničky, které složil Samu Haber… A teda ještě musím zmínit Henrika Lundqvista, protože ten chlap je neuvěřitelně všestranný – báječnej brankář, kytarista, co si sem tam odskočí na molo.

Lidé, kteří tě v blogování podporují, jsou-li tací, pokud ne, piš, proč jsi to ještě nevzdala.

I tohle bude trochu klišé, ale já píšu především pro sebe. Sem tam prostě otevřu svůj blog a čtu. A to mi pomáhá vidět posun uvnitř mě samé. I přesto zde ale mohu být konkrétní, nejvíc mě podporuje Kač., která mě čte fakt pravidelně. (A za což jí děkuji) a pak všichni, co zanechají komentář, nebo se sem vrací opakovaně. 🙂

Stalo se ti někdy, že se ti někdo kvůli blogu „posmíval“, dobíral si tě, zasahoval ti nějak do soukromí? Jak jsi to řešila? Co bys poradila těm, kterým se to stalo?

Radit nemohu, protože se mi to nestalo. Nesetkala jsem se s posměchem, spíš s takovým tím: „Vždyť to musí být nuda a ztráta času. A co tam jako píšeš?“ Nicméně bych mohla lidem poradit, ať nikdy nepíšou na blog nic, co by nedokázali otevřeně komukoli říct a stát si za tím. On vám tam opravdu může přijít kdokoli a následky nebývají příjemné (mluvím ze zkušenosti bývalé spolužačky, která takto přišla o práci).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.