1. blogové narozeniny

Na blog.cz funguji už několik let, ale současné virtuální působiště je teprve roční pískle. Delší dobu jsem se necítila na bývalém blogu dobře. Měla jsem averzi vůči identitě, pod kterou jsem vystupovala a adrese, která zde nešla změnit, a to mě přivedlo k tomu, že jsem klikla na „založit nový blog“ a vznikl Sweet Symphony – pojmenovaný podle mé oblíbené písničky od finské kapely Sunrise Avenue.


Nikdy jsem žádné takové shrnující články nepsala, ale říkala jsem si, že bych z toho mohla tady udělat takovou tradici a ohlédnout se za úspěchy, radostmi i změnami vzhledů… A tak si veřejně popřát všechno nejlepší!

Blog sweetsymphony.blog.cz byl založený 2. listopadu 2013. V období 2. – 10. listopadu jsem sem přesunula celkem 217 článků z předchozí adresy. Vše prošlo podrobnou kontrolou. Fotky byla nahrazené novými – bez „vodoznaků“ a zaměřila jsem se především na rubriku „Reportáže“, kde jsem si s jednotlivými článkami pohrála tak, aby čtenářům něco daly.

K. na titulce

Přiznám se, že každý den sleduji nové články, které se zobrazují na úvodní stránce blogu. A vždy jsem poctěná a potěšená, když se tam náhodou objeví nějaký můj (hned si sebecentricky dělám screen). Za tento rok to byly následující:

Hned 13. 11. byl propagován článek, který jsem vydala jen den předtím. Popisuji v něm zážitek s kamarádkami se kterými jsme zašly po jedné Chinaski akci na skleničku vína a po zjištění, kolik takové „trojka bílého“ stojí jsme se dost divily… A dodnes se před objednáním ptám na cenu a občas na mne číšníci divně koukají. 😀

5. 12. byla na mém poklidném blogísku rozpoutaná revoluce. A to díky mému – celkem mírnému – článku o tom, proč nekupovat psy bez rodokmenu. Opět se potvrdilo, že lidé jsou hloupí, nerozumí psanému textu a vytahují si z něj jen to, co chtějí, aby mohli kopat kolem sebe. Sami nikdy nehejbli prstem pro pomoc zvířatům, ale nám, co se aktivně zapojujeme, nadávají, že jsme Hitleři. Díky tomu, že mi nefungoval notebook a připojená jsem byla jenom na tabletě, kde se mi blbě psalo a tudíž jsem nemohla reagovat na komentáře tak, jak jsem chtěla, jsem diskuzi zablokovala. Je to zatím první článek, u kterého jsem to udělala a dodnes nemám chuť ho otevřít. (Kdo mi bude chtít jó vynadat, tak má k dispozici email, ale chápu, že anonymně to jde lépe). I tak si ale moc vážím Novy za to, že takové články šíří, protože osvěta je to nejdůležitější v této problematice.

O tom, že pejskařství má i stinné stránky dal blog vědět 18. 12. Přiznám se, že jsem z této propagace neměla moc dobrý pocit… Bodejď by jo, vždyť to byl článek doslova o hovně…

Další „kynologický plk“ se objevil na úvodní stránce 23. 1. Narozdíl od toho předchozího mi byl spíše chválen. 🙂

14. 4. jste si mohli přečíst reportáž z koncertu na počest Karla Kryla… Moc lidí nenalákala.

Trošku zavádějící titulek se objevil u článku na TT – Vliv „Jak mi „těhotenství“ ovlivnilo názor“. Článek se sešel celkem s úspěchem – přibylo plno komentářů a nevybavuji si žádný negativní. A to potěší.

Článek, který jsem pojmenovala „Změna života“ vyšel na blogu 14. srpna. Je to celkem otevřená zpověď o mém hubnutí a tloustnutí. S poněkud bulvárním titulkem (nepřibrala jsem přežíráním) se objevil na hlavní stránce blogu 24. září. Přibylo pod ním spousty pěkných a milých komentářů, to mě potěšilo. Jinak do slečny v pravo mám ještě daleko, ale už to není tak hrozný, jako to bývalo. 😀

Jak to tu vypadalo…

S tvorbou vzhledů se moc nekámoším. „Ovládám“ tak maximálně Malování, v minulosti jsem ho tedy hojně využívala. Pak jsem do záhlaví cpala autorské fotky.

Když jsem zakládala toto nové místo, měla jsem jasnou představu. Každá z pěti kategorií má svou vlastní barvu – jsou to „moje“ barvy. Barvy, které mám nejraději a které mne vystihují. A podle toho ladím i blog.

Vzhled číslo 1. Původně jsem měla jiné ikonky, brácha mi asi po týdnu vytvořil tyhle „kovové“, aby blog trochu oživily.

2. vzhled jsem se snažila udělat trochu minimalistický a holčičí. Nakonec zrovna úspěch nesklidil, navíc se mi dostalo zpětné reakce, že se blbě čte písmo v menu. Proto jsem ho měla nastavený celkem krátce.

3. vzhled byl asi můj nejoblíbenější. Akorát mne štvalo, že fotky v záhlaví se docela rozpixelovaly. Asi po dvou dnech jsem vymazala motto.

Poslední vzhled blogu před touto „párty“ jsem vytvořila po vzoru blogu, který jsem vedla RHCP. Do záhlaví i zápatí jsem vložila fotografie, které mě vystihují. Jsou tam věci (třeba hodinky Guess, můj plyšák Gága, hrneček se Švehlíkem), zvířátka, příroda, mí oblíbení hudebníci, já s Davidem… Wow efekt bohužel hodně rychle opadl a, přiznám se, nemohla jsem se dočkat, až si budu moci nastavit vzhled nový. 🙂

No a toto je nový vzhled, který vznikl při příležitosti blogových narozenin. Vymyšlený jsem ho měla už někdy v září, realizace proběhla krátce poté. Původně jsem ho chtěla nastavit až opravdu na den D, ale využila jsem předsváteční pondělní večer, kdy jsem nikam nemusela. Musím říct, že jsem se na něj těšila a doufám, že mi bude hodně dlouho dělat radost. Akorát budu muset ještě opravit ty rozhozený rubriky pod Moje ZOO, které nejsou na středu a mě to děsně irituje. (V původním obrázku je to dobře, nevím, co ten blog má zase za problém).

Za čím (si) stojím…

Má představa o blogování byla se zakládáním nové adresy celkem jasná. Věnuji se najraději reportážím z akcí, veselým zážitkům z vlastního života a pak 2x měsíčně vydávám článek k Projektu 365.

Za ten rok jsem zveřejnila 84 článků. Aktivitu si držím celkem stálou a průměrnou. Které články bych ráda připomenula, protože mi přijdou dobré?

S povídkou „Den, kdy jsem přestala věřit na Ježíška“ se mi povedlo probojovat do finále celé soutěže. Byla to má první účast v literární kategorii (když nepočítám pár starých slohovek a školních soutěží). Přiznávám, že jsem si myslela, že se povídka líbit celkem bude, ale to, že se dostanu až takhle daleko mě nenapadlo. Nakonec jsem skončila bez jakéhokoli shánění hlasů na bramborovém místě.

Lehce před Štědrým dnem jsme se s Ex. zúčastnili akce, kterou jsem nazvala „Pomáhat a chránit“. O tom jak to nakonec dopadlo jsem se rozepsala zde. Rok 2013 jsem uzavřela celkem pěkným zavzpomínáním. Taky jsem vydala to nejlepší z 1. ročníku Projektu 365 (zde nazváno 52). A protože jsem si na každodenní dokumentování svého života zvykla, pokračuji úspěšně dodnes.

V únoru mi kamarádka dohodila bezvadnou práci a ze mě se stala na další půl rok kancelářská krysa. Moc ráda na čas strávený v této firmě vzpomínám, byla to pěkná zkušenost. V březnu jsem se zapojila do akce „Děti revoluce“, a to tím, že jsem si klišoidně zametla před vlastním prahem. Milý článek o čtyřlístkách z mé klávesnice vzešel 13. dubna.

Navštívila jsem několik bezva akcí a míst, třeba Platonov je darebák!, Betlémskou kapli na Žižkově, Jenerálku nebo Chinaski. Založila jsem jednu foto rubriku – „série“. Zatím skrývá jeden jediný článek – „Inspirováno hudbou“. Zavzpomínala jsem si na Vlivná setkání, našla ztracené prstýnky a odchovala šnečí miminka.

Kromě práce na tomto blogu se snažím věnovat i těm ostatním. Ale jde to velice těžko a vzhledem k tomu, že se mi nechce sedět u noťasu tolik, dost to zanedbávám. Jsem ale vlastník Plkání, Recenzování a Sbírání. Stojím za dvěma fan blogy – o RHCP (které je uložen ke spánku a zatím v něm neplánuji pokračovat) a Davidu Švehlíkovi. K prvním narozkám Sweet Symphony jsem se rozhodla zprovoznit blog, který má pro mě velmi důležitou adresu. A je to Blog plný optimismu, kam se hodlám chodit chlubit se svými úspěchy a radostmi.

Protože je mi blogová komunita celkem blízká, ráda se zapojuji i do různých projektů. Vypomáhám s Infokoutky na Blogosvětě, Hádám blogera a přispívám do Fora Musica.

Co se stalo změnilo v mém osobním životě?

Změnilo se toho hrozně moc a překvapivě k lepšímu. V lednu jsem se odstěhovala od Ex. k rodičům. Dali jsme si víceméně vztahovou pauzu, která trvá i netrvá dodnes. Nikdo (a ani asi my sami) vlastně nechápeme, co to jako máme za vztah. 😀

Hned po mém odstěhování mi kamarádka dohodila bezva práci. Udělala jsem si půlroční praxi v administrativě. Ke konci jara jsem si vydělala dost peněz, takže jsem si užila dvou měsíční prázdniny. V srpnu jsem pak začala hledat zaměstnání nové. Trvalo to asi jen 2 týdny a ze mě se stal v září zaměstnanec jednoho malého nakladatelství. Práce je to chvílema náročná, ale musím říct, že jsem si ji oblíbila a chodím tam ráda.

Založila jsem si vysněnou živnost a pracuji na realizaci mých tvůrčích nápadů. Uvidíme, jestli se na přesyceném trhu korálkářek a dalších „tvořilek“ uchytím, ale jsem plná optimismu a naděje.

Díky penězům, které si konečně vydělávám, si dělám radosti v podobě nákupů vysněných věcí. Aneb jak jsem jednou prohlásila: „Momentálně se uspokojuji materiálnem.“ Krom toho se chodím bavit, začala jsem pozvolna zase chodit na koncerty, do divadla. Vrátila jsem se k aktivnímu sbírání autogramů. Začala jsem taky sbírat čtyřlístky.

Povedl se mi odchovat „vrh“ šnečích miminek, takže jsem si mohla odškrtnout další ze splněných snů. Obnovila jsem několik kontaktů z minulosti. Pravda, povedlo se mi se rozkomtřit s nejlepší kamarádkou. Bylo to na začátku února a absolutně si netroufám říct, jestli to teda je definitivní, nebo se naše rohatý hlavy (ona kozoroh, já býk) umoudří. O první krok k usmíření jsem se pokusila, sice takovým svým debilním způsobem, ale pokusila. Bez odezvy.

Trochu se mi srovnal metabolismus a ty moje rozlítaný hormony. To má samozřejmě pozitivní vliv nejenom na mou zdravotní stránku, ale i na vzhled. Začala jsem konečně hubnout. Jsem tak v polovině cesty k původní váze. A to je vlastně úspěch. Změnila jsem i barvu vlasů. Z vyperoxidované recese jsem se vrátila k barvě, která je podobná té mojí. Sice pořád bojuju s tím, aby to vypadalo i na denním světlě dobře (mám to u hlavy nějaký nazrzlý), ale myslím si, že mi to celkem sedí.

Urovnala jsem si v hlavě pár nápadů na tetování. Toužím po nějakém už od základky, takže k Ježíšku bych si jedno, dvě ráda nadělila.

Naučila jsem se nějaké nové korálkovací techniky. Umím obšívanou kuličku (už jsem ani nedoufala, že se to naučím :D) a pár dalších.

Takže sečteno a potrženo byl tento rok celkem úspěšný. Vlastně i na otázku: „Jak se máš?“ Odpovídám většinou kladně, což se mi hodně dlouho nestálo.

Takže teda, milý Sweet Symphony, přeji ti všechno nejlepší!!!

(Happy Birthday! Alles Gute zum Geburstag! Hyvää syntymäpäivää! Grattis på födelsedagen!)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.