Možná kouzlo?

Kdysi dávno jsem si koupila hodinky. Objevila jsem je na mém oblíbeném vintedu a zamilovala si je. Nejsou nikterak zvláštní ani neobyčejný. Mají fialovou barvu a ciferník rámují malý bílý kamínky, který mě postupem času opouštějí…

Někdy před rokem a půl mi z nich upadl „kroužek“, do kterého se zastrkává pásek. I tak jsem je nosit nikdy nepřestala. Před měsícem utrpěly další „zranění“. Pásek u dírky, kde je zapínám, praskl, takže je musím nosit volnější. Díky tomu mi sem tam z ruky spadnou.

Jsou to dva týdny, co jsem byla u kamaráda na párty. Trochu se popilo, takže kolem půlnoci jsme se už oddávali tanci a skotačení. V průběhu večera jsem je ztratila. Klasika. Prohledala jsem tašku, bundu, nic. Myslela jsem si, že mi vypadly venku na cigáru, kdy jsem se neobratně snažila vyšplhat na lezeckou stěnu. Ani hostitel pro mě neměl dobrou zprávu, u něj v bytě je nenašel. Bylo mi to trochu líto, ale neztrácela jsem naděje. A skutečně, zbytky večerní uvědomělosti způsobily, že jsem je šoupla do kapsy od kalhoty. To bylo radosti, když jsem je našla!
Od té doby jsem zvýšila pozornost a hlídám si, abych o ně nepřišla. Nosím je společně se čtyřmi náramky na levé ruce a když se rozepnou, vždy si toho všimnu. Stejně tak jako tuto sobotu…
Po skvělém koncertě Animé jsem se vydala za kamarády na maškarní zábavu. D. mě vyzvedl na zastávce a zamířili jsme těch pár metrů do Sokolovny. Vkročila jsem tam, odevzdala bundu do šatny a odskočila si na záchod. Když jsem kabinku opouštěla, cítila jsem, že něco není v pořádku. No jasně že jsem je na ruce neměla! Hned jsem se vrátila a hledala. Marně. Zašla jsem do šatny. Nebyly v rukávu, nebyly na zemi, nebyly nikde. D. se mnou obětavě absolvoval cestu zpátky k autobusový zastávce. Hodinky byly nenávratně fuč.
Na chvíli mi to zkazilo náladu. Seděla jsem u stolu a přemýšlela o tom, proč jsem takovej packal. Nedalo se nic dělat. Škoda že ani nevím, co to je za značku. A i kdyby, už to nebude ono. Poutám se ke věcem, mám s nimi spojený hezký zážitky, vzpomínky. Začala jsem se postupně smiřovat s tím, že si holt budu muset zprovoznit nějaké jiné a na tyhle jen v dobrém vzpomínat.
A tak jsem se šla bavit. Tancovali jsme, lítali po parketu sem tam, každou chvíli hurá na cigáro, na panáka. Nedá se říct, že bych nějakou souvislou dobu trávila v klidu. Neměli jsme dost, takže jsme po třetí ráno ještě zašli na pivko do nonstopáče. Objednala jsem si Uber a jela domů, kde jsem se ledabyle převlékla do noční košile a hupsla do peřin.
Když jsem usínala, přemýšlela jsem. Co kdybych si dala inzerát na FB do nějaký obří skupiny? Třeba je někdo našel a sbalil. A díky tomu, že jsou fakt dost jetý, proč by si je nechával. Nějak to dopadne, věděla jsem, že je zkrátka získám zpátky. To by nebylo fér, kdybych o ně přišla.
Ráno jsem se probudila. Venku svítilo sluníčko a díky fajn předchozímu večeru jsem měla dobrou náladu. Posadila jsem se na postel a můj zrak padl na džíny, který se válely vedle postele, naruby. A na nich… Na nich ležely ty hodinky!!!
Nechápu. Nechápu kam mi zapadly, v kapse nebyly. Musely mi nějak na tom záchodě zahučet do nohavice, nebo já nevím. Pak mi ale nejde do hlavy, že jsem je celou dobu necítila, ty kalhoty jsou docela uplý. Že to nestudilo. A taky, že mi to při tom hopsání na český odrhovačky někde nevypadlo.
Třeba… Třeba to bylo kouzlo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.